Lezzetine Doyum Olmayan Bademin Faydaları

Bazen masa başında, bazen yolda, bazen de televizyon keyfi esnasında birden mideniz kazınabilir ya da kan şekeriniz düşebilir. Çantanızda veya elinizin altında bulunan küçük bir kuruyemiş paketi işte tam da böyle anlarda imdadınıza yetişir. Enerjinizi tazeleyen ve açlığınızı yatıştıran kuruyemişlerin en lezzetlilerinden bir tanesi ise badem. Bir avuç dolusu mutluluk vadeden bademin faydaları saymakla da bitmiyor. Beslenme alışkanlıklarınıza ve ara öğünlerinize bademi dahil etmeniz için 5 önemli sebebi sizler için derledik.

Pırıl Pırıl Bir Cilt

E vitamini açısından zengin olan badem, cilt bariyerini güçlendirerek cildinizi yıpratıcı dış etkilere karşı daha korunaklı hale getirir. Kırışıklıkların ve çizgilerin oluşumunu önleyerek yaşlanma belirtilerini en az düzeye indirir. Ciltteki sebum üretimini dengelemeye yardımcı olur.

Zehir Gibi Bir Beyin

Bedensel işler kadar zihin gücü gerektiren işler de oldukça enerji tüketici olabiliyor. Günün yorgunluğunu hissetmeye başladığınızda ve zihninizi tazeleyemeye ihtiyaç duyduğunuzda aradığınız çözüm bir avuç bademde! Bademin içerisinde bulunan B-6 vitamini ve çinko beyindeki hücrelerin onarımını hızlandırır ve nörolojik aktiviteyi artırır. Böylece beyninizi Demans, Alzheimer ya da Parkinson gibi hastalıklardan korumanıza yardımcı olur.

Sağlıklı Bir Kalp

Magnezyum ve potasyum açısından zengin olan badem, bu minerallerin kandaki oranını dengeleyerek kan basıncını düzenler ve yüksek tansiyon ihtimalini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Her gün 8-10 tane badem tüketmek sağlıklı bir kalbe ve dolaşım sistemine sahip olmanız için çok önemlidir.

Güçlü Bir İskelet Sistemi

Süt tüketmeyen kişilerin alternatif olarak badem sütüne yönelmesinin bir sebebi var! Magnezyum, fosfor ve kalsiyum açısından zengin olan badem; kemikleri ve iskelet sistemini yaşlanmayla birlikte meydana gelen deformasyonlara karşı koruyor ve güçlendiriyor.

Düzenli Kan Şekeri

İçerdiğindeki karbonhidrat oranı düşük, tekli doymamış yağ ve lif oranı yüksek olduğu için badem kandaki glikoz seviyesini düzenleme konusunda çok önemli bir yardımcıdır. Bir avuç badem tüketmek hem uzun süren bir tokluk hissi yaratır hem de kan şekerindeki dalgalanmaların önüne geçer.

Siz de vakit kaybetmeden çantanızda küçük bir paket Funny Nuts Badem İçi taşımaya başlayabilir ve beslenme alışkanlıklarınızda sağlıklı dönüşümler yaratabilirsiniz.

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Benzer Yazılar

Lezzetine Doyum Olmayan Bademin Faydaları

Bazen masa başında, bazen yolda, bazen de televizyon keyfi esnasında birden mideniz kazınabilir ya da kan şekeriniz düşebilir. Çantanızda veya elinizin altında bulunan küçük bir

Teşekkurler

Sistemimize kaydınız alınmıştır.